RESTORAN

En Lezzetli Yemeklerimizi Tatmak İster misiniz ?

VENTUS

Muhteşem lezzetleri keşfetmeye hazır mısınız? Eşsiz manzara karşısında Ventus lezzetleri ile buluşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Ömer Özcan

Ömer Özcan

Executive Chef & Food Stylist

Unutamayacağınız bir deneyim için sizleri bekliyoruz.

Ömer Şef, tabaklama stili ve sunumu ile nam salmış bir şef. Hazırladığı tüm tabakların farklı bir hikayesi olduğunu dile getiren Ömer Şef, "Yemekleri hazırlamadan önce boş bir kağıda isimlerini tek tek yazıyorum. Arkasından kafamda lezzetlerini birleştiriyorum. Tabaklama kısmını ise tamamen doğaçlama yapıyorum." diye de ekliyor Port Vista Alaçatı'nın Mutfak Şefi.

Sanatında doğadan beslendiğini anlatan Özcan, bu şekilde sürekli olarak kendini yenilediğini ve tıkanmadığını söylüyor. Öyle ki, yemek sanatında deyim yerindeyse harikalar yaratan Ömer Şef'in tabağa yansıttığı baş yapıtlarını incelediğinizde her yemeğin nasıl da titizlikle resmedildiğine tanık oluyorsunuz.

Şef için sunumda bir bir diğer hassas nokta da, tabaktaki besin degerleri, renk ve tat uyumu. Son yıllarda gastronominin çok ilerlediğini belirten Özcan, bu gelişim rüzgarında şefler olarak çağa ayak uydurmanın gerekliliğine de vurgu yaparak sözlerini şöyle tamamlıyor: "Bazı tabaklarda illa karbonhidrat ya da sebze olmak zorunda değil. Olaylara geniş bakmalı, yapıcı tüm eleştirilere açık olmalıyız. Kural yok, severek ve ruhumuzdaki sevgiyi her reçetemizde kullanmalıyız. Bunun zaman ve emek gerektiren zorlu bir yol olduğunun altını çizen Özcan, bu yaratıcılığı ayakta tutmak ve kişisel bakımını devam ettirmek adına kısa süreli rüyalara dalmayı ve kendini yüzerek suyun akışına bırakmayı motive edici bulduğunu anlatıyor.

omer0zcan

Bilgi ve Rezervasyon için +90 232 700 07 07 telefondan bizi arayabilir yada info@portvista.com.tr eposta adresinden bize yazabilirsiniz.

Mutlu, huzurlu ve eğlenceli bir tatil deneyimi yaşamanız için bize ulaşın.